coming this year... будет в этом годе ...
  
RUDAS

RUDASRudas – tai vienas iš trijų pagrindinių karveliams būdingų pigmentų. Kiti du – tai raudonas ir juodas. Įsidėmėkite, kad aš turiu omenyje būtent pigmentą, o ne spalvą. Pigmentas – tai spalvos šaltinis. Pavyzdžiui, esantis kartu juodas pigmentas suteikia karveliui mėlyną spalvą – kaip mėlynos juostelės sparnų paviršiuje. Kada esamas juodas pigmentas išskleistas [Spread ], jis sugeria daugiau šviesos ir sparnuose ir uodegoje mes matome juodas juosteles. Dėl šios priežasties, nors pas balandžius nėra “mėlyno” pigmento, mes dažnai minime laukinės rūšies pigmentą kaip mėlyną / juodą.
Visi trys pigmentai – tai chemiškai skirtingos melanino formos, bet šie skirtumai genetiškai mums nėra įdomūs. O dabar panagrinėsime “rudą” ir jo paveldėjimą.
Brown [rudas] ir ash-red [peleniniai raudonas] – tai vienas kito alelės, ir jų paveldėjimas susijęs su lytimi. Laukinio tipo atžvilgiu (mėlynas/ juodas) ash-red yra dominuojantis, o brown – recesyvinis. Kadangi alelės turi turėti vienodą bazinį genetinį simbolį, o turintis b simbolį brown buvo aprašytas anksčiau , tai ash-red simbolizuojamas kaip BA . Kaip ir visuomet, laukinės rūšies (mėlynas / juodas) pigmentacija simbolizuojama ± ženklu.

Tarp karvelių ruda spalva ne taip plačiai paplitusi, kaip peleniniai raudona, ir daug metų ją dažnai painiojo su susilpnintos[dilute] mėlynos (tikras sidabrinis) ir juodos (pilkšvai rudas) atspalviais. Kartais painiojama ir dabar, nes yra nemažai atvejų, kai spalvos panašios. Tačiau ruda spalva paprastai gali būti atpažinta pagal mažiausiai du kitus požymius. Beveik visada rudaspalviai turi dirbtinio perlo spalvos akis, skirtingai negu oranžiniai raudonos akys pas laukinę rūšį. Taip pat rudos plunksnos atrodo kaip nublukusios saulėje palyginus su peleniniai raudonais.
Padidinę apačioje esančią nuotrauką arba užėję į Rono puslapį pažiūrėti originalo, turėsite galimybę pamatyti pirmasias kelias “nublukusias” plunksnas, kai jos neuždengtos.
Klasikinio rudo pavyzdžiu (bent jau Šiaurės Amerikoje) laikomas Silver King[Sidabrinis Karalius] balandžių rūšis. Nepaisant savo pavadinimo– tai faktiškai rudas paukštis. Rudą spalvą galima atrasti visuose keturiose spalvų struktūrose[fasonuose]. Brown kartu su spread genu sukuria Self Brown atspalvį.
Man patinka ruda spalva, kadangi ji primena man tirštą kakavą. Kadangi rudas pigmentas sukuria tirštą spalvą, jis turi ir dilute[praskiestą] atspalvį- chaki.

Rudi paukščiai gali turėti visus būdingus karveliams spalvų modifikatorius. Vadinasi, galima turėti brown karvelį su Indigo genu, nors esantis atspalvis nėra ypač patrauklus. Galima turėti brown Almond; brown ice [rudai ledinį] (man tai nuostabi spalva); brown reduced [nuslopintą rudą]; brown su Toy Stencil genu; brown užmaskuotą recesyviniu raudonu ir pan. Kaip ir visuomet, gali būti ir labai sudėtingų kombinacijų, pavyzdžiui, brown dilute Dominant Opal Indigo Checker [silpnai rudas Dominuojantis Opalas Indigo] patinas, heterozigotinis recesyviniai raudonai spalvai, reduced, gimpel bronze - nors, atvirai sakant aš nenorėčiau užsiimti tokio paukščio sukūrimu.
Kadangi rudas pigmentas yra paskutinis pigmentų pasireiškimo paveldėjimo eilėje, rudą patiną suporavus su bet kokia kitaip pigmentuota patele, ir esant paveldėjimui, susietam su lytimi, visos jauniklių patelės bus rudaspalvės, o patinėliai turės motinos spalvą ir bus heterozigotiniai pagal brown. Rudai patelei susiporuojant su bet kokio pigmento homozigotiniu patinu, paveldėjimas nebus susietas su lytimi, ir visi jaunikliai bus tėvo spalvos, o patinėliai bus brown heterozigotiniai. Rudam patinui susiporuojant su ruda patele (nepriklausomai nuo fasono) atsiranda visi rudi abiejų lyčių jaunikliai. Jeigu tame susiporavime patinas buvo heterozigotinis pagal dilute, jūs turite galimybę gauti ir chaki spalvos palikuonių (dilute brown pateles).

Rudą spalvą galima stebėti daugelyje veislių, nors kaip aš sakiau – kartais ji vadinama sidabrine. Aš esu matęs rudus Nuns , Barbs , Norwich Croppers , Racing Homers , Mookies, Fantails , Kings , Birmingham Rollers , West of England Tumblers ir daugelį kitų veislių.

Neabejotina, kad ruda spalva yra labai patraukli ir ji papildo naminių karvelių grožį bei jų įvairumą.

Frank MoscaNuotraukos susijusios su straipsniu:

padidinti brown bar iš Ron Huntley's tinklapio


< atgal

 
Pabandykime ir apie balandžių veisimą pakalbėti K.Girdžiūnas
BALANDŽIŲ SPALVŲ STRUKTŪROS (FASONO) GENAS
BALANDŽIŲ MUTACIJŲ GENETINIŲ SIMBOLIŲ SĄRAŠAS
ĮVAIRIŲ BALANDŽIŲ MUTACIJŲ PAVYZDŽIAI
Laukinis tipas
Spalvų sąveika
akių spalva {anglų k.}
Indigo-andalusian
Recesyvinis raudonas
Ash-red [peleninis- raudonas]
Almond
Recesyvinis opalas ir dominuojantis opalas
Almond standartai
Recesyvinis opalas


IDEAFORMUS interneto projektai

© 2004-2005 Balandziai.lt
visos teisės saugomos