coming this year... будет в этом годе ...
  
Almond

Almond istorija ir aprašymas.

Ken Davis.


Per visą laiką almond [migdolinė] spalva paprastai buvo asocijuojama su English Short-Faced Tumblers balandžių veisle ir todėl ši veislė yra almond klasikinis pavyzdys. Šie paukščiai turi sodrią „patamsintą oranžinę“spalvą nuo galvos iki kojų pirštų ir laisvai išbarstytus juodus arba tamsios spalvos taškus.
Savo knygoje „Kilmė ir ekskursija po balandžių genetiką“ daktaras W. F. Hollander 63 puslapyje rašo : „Dauguma balandininkų žino almond kaip įvairių spalvų painiavą – geltona, mėlyna, juoda, ruda, raudona, balta ir t.t. Mums įspūdį daro šis įvairiaspalvis efektas , ne tik almond -gelsva efekto dalis. Vokiški ir daniški šio spalvos efekto pavadinimai irgi atspindi margumą.
Lygiai tai pat knygoje „Veisimas ir paveldėjimas“ 74-me puslapyje Axel Sell rašo: „Almond – kitas mutantinis spalvų faktorius lytinėje chromosomoje. Jis dominuoja prieš laukinį faktorių ± ir žymimas simboliu St [suteiktu Christie and Wtiedt]. Almond spalva labai populiari daugelyje skirtingų veislių- kaip Anglų Short-Faced Tumbler, Oriental Roller, danų Tumbleryje ir Modenose. Aptinkama ir poviniuose, jacobinuose ir kt. veislėse”.
Iš šitų autorių aprašymų matome, kad vokiškame, itališkame, prancūziškame, daniškame pavadinimuose akcentuojamas margumas, o anglų kalboje jis buvo pavadintas dėl spalvos panašumo su migdolo riešuto kevalu. (žr. Fulton 1876, p.138). Kad suartinti šias pozicijas vėl pacituokime A.Sell knygą: “Amerikietiškas standartas taip apibūdina Short-Faced Tumbler : „ pagrindinė spalva turi būti gili, sodri, stipriai geltona papuošta gilios juodos spalvos taškais. Sparnų ir uodegos plunksnos turi parodyti trys atskiras spalvas: geltoną, juodą ir baltą, kurios turi būti gerai matomos. Snapo spalva turi būti kūno spalvos.“ ( Nacionalinė Balandžių Asociacija. 1979)
Visada buvo daug skirtingų nuomonių apie pagrindinę spalvą. Fultonas teikė pirmenybę seno migdolo išorinio lukšto spalvai- matoma gili, sodri, bet ne rausvai-geltona spalva. (Fulton 1876, p.138)
Toliau A. Sell rašo: „Almond spalva labai jautri genetiniam pagrindui, ir ne visos kombinacijos su kitais spalvų faktoriais yra aprašytos ar išbandytos.Tačiau, kai kurie variantai žinomi kaip tipiški kai kurių veislių atspalviai – pvz. Magnani spalva Modenose ir Stipper veislėje ir sidabrinė marga Oriental Roller - tai Almond atspalvio variantai.
Danų Tumblerio dėmės ir Oriental Roller taškinis margumas neturi recesyvinio raudono faktoriaus ir turi spread faktorių. Spread nėra klasikinėje Almond spalvoje, nes jis balina plunksnas, kadangi spread maskuoja bronzinį atspalvį. “. .... „Tai pat galima sukurti Almond paukščius rudos ar ash-red spalvos pagrindu. Tokie paukščiai vietoj juodų dėmių rodo ash- red ar rudas dėmes, ir tai ne visiems patrauklu“. Taigi iš esmės galima sukurti bet kokį Almond atspalvį, žinoma, tik reikia atsižvelgti į klasifikacijos ypatumus.

Nuotraukos dr.A.SellNuotraukos susijusios su straipsniu:

padidintipadidinti 


< atgal

 
Pabandykime ir apie balandžių veisimą pakalbėti K.Girdžiūnas
BALANDŽIŲ SPALVŲ STRUKTŪROS (FASONO) GENAS
BALANDŽIŲ MUTACIJŲ GENETINIŲ SIMBOLIŲ SĄRAŠAS
ĮVAIRIŲ BALANDŽIŲ MUTACIJŲ PAVYZDŽIAI
Laukinis tipas
RUDAS
Spalvų sąveika
akių spalva {anglų k.}
Indigo-andalusian
Recesyvinis raudonas
Ash-red [peleninis- raudonas]
Recesyvinis opalas ir dominuojantis opalas
Almond standartai
Recesyvinis opalas


IDEAFORMUS interneto projektai

© 2004-2005 Balandziai.lt
visos teisės saugomos